MARIOLA TOMCZAK

 absolwentka ASP w Łodzi im. Władysława Strzemińskiego,

Zapraszam do mojego sklepu internetowego z autorską biżuterią i obrazami. Od lat projektuję i tworzę unikalną biżuterię, taką jak naszyjniki, bransolety, kolczyki, breloki itd. Wytarzam je min. z kamieni półszlachetnych, minerałów, pleksi, drewna i metalu, co łączę je ze skórami, materiałami tekstylnymi itp. Staram się by kompozycje były ciekawe, wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju. Zależy mi by osoby które będą je nosiły były zadowolone z ich pozytywnego działania. Dlaczego? – Ponieważ kamienie i minerały, które od wieków były bardzo starannie dobierane, pomagały ludziom w zdrowiu i życiu. Niosły swoje pozytywne przesłanie. Kolory mają oddawać nam swoja energię i przynosić radość życia dzięki częstotliwościom drgań i długościom fal. Życie to nieustające kolory które nas otaczają i coraz staranniej je dobieramy, z większą rozwagą, świadomością w różnych dziedzinach życia. Każdy kolor ma inne zadanie do spełnienia, a my musimy nauczyć się wybierać te właściwe dla nas, dla naszych potrzeb, dla naszego otoczenia.

         Tworzę też biżuterię ze srebra, jednak tylko na indywidualne zamówienie. Inspiracją dla tych naszyjników były średniowieczne kaptorgi, filigranowe, maleńkie wisiorki w formie schowków na magiczne przesłania ówczesnych ludzi. Miały one chronić ich posiadaczy od różnych nieszczęść, a także przynosić szczęście, płodność, miłość itp. Moje projekty inspirowane tymi średniowiecznymi wisiorkami są w prostych formach, ale też ze schowkiem na namalowany przeze mnie obrazek i umieszczony wewnątrz (pod przezroczystą pleksi), lub coś innego na życzenie osoby zamawiającej. Całość zawieszona jest na rzemieniu, sznurkach, drutach metalowych lub łańcuchach itp.

         Każdy rodzaj biżuterii przeze mnie zaprojektowany jest ręcznie wykonany z dużą miłością i dobrym przesłaniem. Obrazy które tworzę, pragnę by przynosiły każdemu radość, zadowolenie i dobrą energię.